Rehabilitacja – RehSportMed

Strona główna » Informacje » Rehabilitacja – RehSportMed

Szanowni Państwo! Niestety brak pieniędzy w służbie zdrowia sprawia, że jakość świadczeń w większości publicznych ośrodków rehabilitacyjnych na terenie Sosnowca i okolic jest zatrważająco niska. Brak nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, brak środków na podnoszenie kwalifikacji kadry, bardzo długie terminy oczekiwania na rehabilitację w Sosnowcu i okolicach sprawiają, że na rynku prywatnych usług fizjoterapeutycznych powstało ogromne zapotrzebowanie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów powołałem do życia Prywatną Praktykę Rehabilitacyjną REH SPORT MED. Moja wizją jest zbudowanie ośrodka rehabilitacyjnego o nowoczesnym wizerunku. Osiągam to świadcząc usługi najwyższej jakości, zgodne z najnowszymi standardami rehabilitacji medycznej. Uważam, że jeśli pacjent przychodzi do prywatnego gabinetu rehabilitacyjnego i płaci za terapię, to oczekuje, aby była ona skuteczna, jak tylko to możliwie. Gwarantuję dostęp do najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego a mój personel posiada najwyższe kwalifikacje. Priorytetem jest dla mnie przekonanie pacjentów do faktu, że w wielu schorzeniach to fizjoterapia, a nie farmakologia jest wiodącą w terapii dziedziną medycyny. To kontakt z fizjoterapeutą opierajacy sie na szczegółowym badaniu pozwala dokładnie ustalić przyczynę schorzenia. Wielokrotnie zdarza się, że wtedy już po pierwszym zabiegu zajmujemy się przyczyną, a nie tylko objawami choroby.

Dla potrzeb klubów sportowych oraz zawodników sportów indywidualnych jestem w stanie zaplanować oraz zanalizować trening sportowy na sport-testerach. Okreslić poziom mleczanów i progu przemian beztlenowych. Ustalić zasady suplementacji i odżywiania ze względu na okres treningu i charakter kształtowanych zdolności motorycznych. Zaplanować trening wytrzymałościowy, szybkościowy, siłowy. Przeprowadzić niezbędne testy charakteryzujące wysiłek zawodników z podziałem na grupy treningowe. Przeprowadzić oraz zaplanować specjalistyczny trening motoryczny niezbędny w profilaktyce urazów sportowych itp.

Praktyka mieści się w Budynku przy ul. Piłsudskiego 41, 41-200 Sosnowiec /dostępna winda oraz podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich/.